NARCIARSTWO ZJAZDOWE...

Szklarska Poręba to największy ośrodek narciarski w polskich Karkonoszach. Na miłośników białego szaleństwa czeka corocznie 15 km tras zjazdowych i 14 wyciągów narciarskich oraz linowych kolei krzesełkowych, zdecydowana większość na stokach górującej nad miastem Szrenicy

... I BIEGOWE

Miasto to nie tylko mekka dla amatorów popularnych zjazdówek czy snowboardu, ale także dla narciarstwa klasycznego. Jakuszyce - dzielnica Szklarskiej Poręby - to legendarny ośrodek narciarstwa biegowego w Polsce, który dla wielbicieli tego sportu proponuje aż 100 km tras biegowych. To także miejsce, w którym organizowane są liczne imprezy sportowe - międzynarodowe jak słynny Bieg Piastów oraz krajowe jak Puchar Polski czy Karkonoszy.

ROWEROWA KRAINA

Miłośnicy dwóch kółek nie mogą pominąć na mapie istnej krainy rowerowej jaką z cała pewnością jest Szklarska Poręba! Określana również mianem Rowerowej Stolicy Polski proponuje - nie tylko dla amatorów - 19 oznakowanych tras o zróżnicowanym poziomie trudności (skala od 1 do 5), każda o długości od 8 do 50 km. Łączna długość ścieżek rowerowych to aż 450 km z wyjątkowymi punktami widokowymi i niepowtarzalnymi zjazdami.

TURYSTYKA PIESZA

Ta forma aktywności ma w naszych górach bogate, kilkusetletnie tradycje. Przez Góry Izerskie i Karkonosze przebiega Główny Szlak Sudecki im. M. Orłowicza, ale to tylko jeden z nielicznych, którym wędrując można w sposób bezpieczny zwiedzać piękno naszego regionu. Dla piechurów i to nie tylko tych wprawionych polecamy również Magiczny Szlak Ducha Gór, Szlak Waloński czy też "wędrówki z fraszką".

Jak widać Karkonosze to prawidzy raj dla miłośników pieszych wycieczek! 

Telefon
recepcja
Rezerwuj
Rezerwuj
Dojazd
Dojazd
Rezerwuj
Galeria
menu menu

Bezpieczny hotel