HARRACHOV

Zaledwie 4 km od Jakuszyc, po czeskiej stronie Karkonoszy możemy znaleźć niezwykle urokliwą miejscowość - Harrachov. Miasto położone jest ponad 650 m n.p.m., czyniąc go atrakcyjnym dla wszystkich miłośników sportów zimowych. Miejscowość jest także warta odwiedzenia o każdej porze roku - na amatorów aktywnego wypoczynku czekają liczne trasy rowerowe oraz piesze.

Miejsca, które koniecznie trzeba zobaczyć to z całą pewnością: kompleks skoczni narciarskich z największą skocznią mamucią K-185, hutę i muzeum szklarstwa z zabytkową kaplicą szklarzy, Minibrowar NovosadWodospad Mumlawy oraz do oddalonego o kilka kilometrów od Harrachova - najwyższego wodospadu Karkonoszy i Czech - Panczawy, którego całkowita wysokość kaskad wynosi 250 metrów!

KARPACZ

Leżący u stóp Karkonoszy z górującą nad miastem Śnieżką - najwyższym szczytem - urokilwy Karpacz oferuje turystom cały przekrój aktywności - od sportów zimowych (narciarstwo zjazdowe, biegowe, saneczkarstwo) po turystykę rowerową i pieszą penetrując najpiękniejsze, górskie szlaki.

Odwiedzając miasto koniecznie trzeba zobaczyć unikatowy zabytek skandynawskiej architektury z XII w. - drewnianą Świątynie Wang. Warto również wybrać się na Skocznię Narciarską Orlinek, Zaporę na Łomnicy (jeziorko zaporowe, korona i malownicze kasakdy Łomnicy) czy też Dziki Wodospad powstały w wyniku spiętrzenia wód rzeki Łomnicy. 

PRAGA

Kulturowo bogate, pełne wspaniałych zabytków, z idealnie zachowanym historycznym centrum, oczarowuje turystów imponującą architekturą, widokami oraz romantyczną atmosferą. Praga - wpisana na listę UNESCO - to również miasto muzyki, sztuki, parków i ogordów, ale także miejsce warzenia najlepszego na świecie piwa.

Lista atrakcji jest niezwykle długa, warto jednak zaznaczyć Stare Miasto ze słynnym zegarem astronomicznym tzw. Orlojem, kręte uliczki żydowskiego miasta (Złote Uliczki), gotycki Most Karola na Wełtawie i Kościół św. Mikołaja na Malej Stranie (najpiękniejszy kościół barokowy), Hradczany, wzgórze Petrin z wieżą widokową, przypominającą miniaturę wieży Eiffla, Zamek Praski... Jak widać Praga to miasto o wielu twarzach i stylach architektonicznych, którą czas poznać!

Telefon
recepcja
Rezerwuj
Rezerwuj
Dojazd
Dojazd
Rezerwuj
Galeria
menu menu

Bezpieczny hotel